Beton Parlatma

Beton Parlatma Nedir ?

Beton parlatma zemin teknolojisinde günümüzde gelinen son nokta olarak bilinir.
Mevcut beton zeminleriniz Beton Parlatma makineleri ve aşındırıcı elmaslar ile silinerek beton yüzeyinin zayıf tabakası kazınır ve daha güçlü bir yüzey elde edilerek mekanik parlatma işlemi yapılır.

Beton zeminlerin parlaklığını beton parlatma makineleri ileistediğiniz parlaklık seviyesinde bırakabilirsiniz. Beton parlatma uygulaması yapılmış yüzeylere honlama aşamalarında Lityum Silikat uygulanır. Bu kimyasal beton içerisindeki kalsiyum hidroksit ile reaksiyona girer kalsiyum silikata dönüşür.

Bu sayede beton sıkılaşır ve parlatılmış beton yüzeyler daha güçlü ve dayanıklı bir hale gelir. Beton parlatma uygulamasına karar verilmiş bir projede, yeni dökülecek zemin betonlarının vibrasyonu yapılıp hava kabarcıkları alınırsa kuş gözleri denilen küçük deliklerin oluşumu önlenir ve bu sayede beton parlatıldığını zaman daha estetik pürüzsüz bir yüzeye sahip olunur.

Beton parlatma işlemi yapıldığı esnada diğer uygulamalar gibi sizi engellemez. Zemininiz parlatırken de kullanabilirsiniz.

Parlak beton uygulamaları kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine, çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Beton Parlatma

Beton Parlatma uygulaması
kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz.
Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir.
Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.